LAZER KESİM

Firmamızda lazer kesim teknolojisi kullanılmaktadır. Lazer kesim parçaların kalıpsız, kaliteli, çapaksız ve hızlı üretilerek, maksimum kalite minimum hata düzeyi ile ürünlerin üreticiye ulaşmasını sağlar. Bu doğrultuda firmalara fason lazer kesim hizmetini kalite anlayışımız gereğine uygun olarak vermekteyiz. 

Lazer kesim kapasitemiz,

Normal saç 16 mm. - Paslanmaz çelik, 6 mm. - Alüminyum, 4 mm.

CNC Lazer makinesı ile 3000 x 1500 mm Ebatında 16 mm kalınlığında saç kesebilme kapasitesi,

CNC Lazer makinesı ile 2400 x 1200 mm Ebatında 16 mm kalınlığında saç kesebilme özelliği, CNC LAZER KESÄ°M TEKNOLOJÄ°SÄ°
Lazer; tek renkli, düz,yoğun ve aynı fazlı paralel dalgalar halinde genliği yüksek güçlü ışık demeti üreten alet anlamına gelmektedir. Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation (uyarılmış ışıma yoluyla ışık genliğinin yükseltimi) cümlesindeki kelimelerin baş harflerinin alınmasından türetilmiş bir kelimedir.

Lazer; birbiriyle aynı skaler ve vektörsel özellikleri ( frekans,faz, yön, kutuplaşma) olan fotonların bulunduğu yoğun ışın üretebilen bir ışık büyütücüsüdür. Lazer ışığı yüksek genlikli, aynı fazda, birbirine paralel, tek renkli aynı frekanslı dalgalardan oluşur.

Lazer ışınının elde edilmesi kolaylaştıktan sonra uygulama alanlarında artış göstermiştir. Kesme, delme, kaynak işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Lazer tezgahlarının kullanılmasıyla sürekli, kesintisiz, kaliteli üretim yapıla bilinmektedir. Lazer tezgahları seri üretim yapılabildiği için maliyetleri azaltmaktadır. Lazer kesim tezgahlarında çelik, paslanmaz çelik, paslanmaz çelik, galvaniz ve boya kaplı saclar, alüminyum, pirinç, bakır,cam, .... gibi malzemelerin kesimi rahatlıkla yapılabilmektedir. 

Lazer Oluşumu

Karbondioksit lazerini oluşturan gazlar Karbondioksit (CO2 ), azot (N2) , helyum (He) dir. CO2 Karbondioksit türevli lazer tezgahlarında lazer karbondioksit gazına elektrik akımı verilerek oluşturulur.

Tahrik frekansıyla nitrojen partiküllerini uyarılır. Karbondioksit gazı çıkış durumundaki nitrojen partiküllerini tahrikli hale getirebilmek için kendi enerjilerini karbondioksit parçacıklarına geçirirler. Kışkırtılmış Karbondioksit parçacıkların kendi enerjilerini lazer ışınının birinci adımı olarak dışarı yayarlar. Karbondioksit partikülleri kendi enerjilerini lazer ışını olarak yaydıktan sonra ilk hallerine geri dönerler. Helyum partikülleri karbondioksit partiküllerinden artan enerjiyi absorbe eder ve ısı enerjisine dönüştürür. Karbondioksit lazerine azot ve helyum gazı ilave edilerek %30 oranında verim artırılır. Kesme uygulamalarında gaz basıncı 5-20 bar arasındadır. Gaz kalitesi; kesim kalitesini doğrudan etkileyen bir etmendir.Gaz basıncının çok düşük veya gazın saflık oranının kötü olması sonucu çapaklı kesim yüzeyi, parçanın kenarlarında geometrisi bozuk yüzey elde edilir.YARDIMCI OLABİLECEĞİMİZ BİR KONU VAR MI? İRTİBAT